Uvítali jsme několikačlennou delegaci z města Dnipro, která aktuálně leží nedaleko frontové bojové linie s Ruskem na východě Ukrajiny.

Delegace se skládala ze členů radnice a odborných zástupců, kteří navštívili několik výrobních firem v České republice. Součástí delegace byl: Boris Filatov – starosta města Dnipro, Miller Volodymyr Volodymyrovych – zástupce starosty pro výkonné orgány, ředitel odboru ekonomiky, financí a rozpočtu města Dnipro, Sushko Kseniia Anatoliivna – náměstkyně primátora pro výkonné orgány, ředitelka odboru humanitární politiky Rady města Dnipro, Černyševová Natalja Oleksijivna – vedoucí oddělení mezinárodních vztahů odboru ekonomiky, financí a rozpočtu města Rady města Dnipro, Grebenyuk Andrii Oleksandrovych – vedoucí oddělení mezinárodního financování a investičních projektů odboru ekonomiky, financí a městského rozpočtu městského úřadu Dnipra, Zagreba Kateryna Yevheniivna – hlavní specialistka oddělení mezinárodních vztahů odboru ekonomiky, financí a městského rozpočtu městského úřadu Dnipra a Olha Prus – zástupce vedoucího oddělení mezinárodního financování a investičních projektů odboru ekonomiky, financí a městského rozpočtu městského úřadu Dnipra.

Tato návštěva byla organizována skrz Asociaci výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, které jsme členy a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Budeme se snažit navázat spolupráci v oblasti zajištění dodávek zdravotnického materiálu a vybavení na Ukrajinu. V našem případě se jedná o rehabilitační prostředky pro pomoc běžným pacientům, ale v dnešní době převážně raněným a postiženým válkou.

Máme velkou radost, že jsme se mohli podílet na této cenné návštěvě a mohli představit své produkty delegaci z města Dnipro. Naše spolupráce je zatím teprve na začátku, ale věříme, že se podaří najít společné řešení pro zajištění potřebného zdravotnického materiálu a vybavení v této důležité oblasti.