Společnost Parabel s.r.o. se zapojila do podpory proočkovanosti obyvatelstva. Nabídla možnost získat mimořádný motivační příspěvek všem svým zaměstnancům, kteří se nechají naočkovat proti Covidu a předloží osvědčení o úplném očkování. Tuto prémii obdrželo celkem 66,67 % zaměstnanců a všichni tito proočkovaní zaměstnanci disponují digitálním osvědčením.

Zbylých 33,33 % zaměstnanců se nenechalo naočkovat. Většinou se jedná o zdravotní důvody, které zaměstnancům brání v očkování. Po vakcinaci by u nich mohly nastat možné zdravotní komplikace. Ostatní zaměstnanci se nemohou naočkovat z důvodu prodělání nemoci Covid v předešlém období (jsou v ochranné lhůtě 180 dnů).

Všichni musíme dbát předpisů a nařízení vlády. Omezení se projevuje hlavně při cestování našich zaměstnanců do zahraničí na služební cesty. Je zde možné riziko, že zaměstnanec zůstane v zahraničí v karanténě, popř. po návratu ze zahraničí bude muset jít do povinné karantény. U neočkovaných je tato pravděpodobnost mnohem větší. Proto se naše personální oddělení neustále dotazuje neočkovaných zaměstnanců na možnost očkování.

Věříme, že v brzké době dosáhneme ve firmě úplné proočkovanosti a že covidová situace negativně neovlivní chod firmy.

Více se dozvíte na stránkách Česko-německé obchodní průmyslové komory: https://tschechien.ahk.de/cz/clenstvi/novinky-nasich-clenu?no_cache=1